Ücret

İstanbul Bilgi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans programı öğrencileri 2020-2021 Akademik Yılı Lisansüstü Yaz Okulu’ndan ücretsiz yararlanabilecektir.

2020-2021 Akademik Yılı Yaz Okulu’ndan ders almak isteyen İstanbul Bilgi Üniversitesi tezli yüksek lisans programı öğrencileri için ücret AKTS kredisi başına 625 TL’dir*.

*Ücrete KDV dâhildir.

Dönem uzatmış ya da burslu olduğu derslerden başarısız olmuş tezsiz yüksek lisans programı öğrencileri, Mali Usul ve Esaslar-Diğer Hükümler Ek madde 1 (b) ve (d) bendinde belirtilen (Mütevelli Heyet tarafından belirlenmiş) ücretleri ödemekle yükümlüdür.

Ücret iadesi:

Yaz Okulu'na kayıt yaptırıldıktan sonra Lisansüstü Programlar Enstitüsü tarafından dersin açılmamasına karar verilirse, dersin ücreti öğrenciye iade edilir.

Dersten çekilme:

1-2 Temmuz 2021 - Dersten çekilme için son gün (ücret iadeli) 1-2 Temmuz 2021 tarihine kadar yazılı olarak başvuran, bütünleme sınavını geçmiş öğrencilerimize, ödediği ücretin tamamı ödeme şekline göre iade edilir.

2 Ağustos 2021 - Dersten çekilme için son gün (ücret iadesiz)  2 Ağustos 2021 tarihine kadar aldığınız derslerden çekilebilirsiniz. Ancak, 1-2 Temmuz 2021 tarihine kadar dersten çekilmeniz durumunda, çekildiğiniz ders bedelinin tamamı iade edilmekte; bu tarihten sonra derslerden çekilmeniz durumunda ise ücret iadesi yapılmamaktadır.