Başvuru ve Kayıt

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğrencileri için

2023-2024 Akademik Yılı’nda Yaz Okulu'nda açılması planlanan derslerin listesine Yaz Okulu web sitesinin “Dersler” başlığından ve BİLGİ SIS öğrenci sayfanız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yaz Okulu'na kayıt yaptırmak için 24 Haziran-8 Temmuz 2024 tarihleri arasında öncelikle mali kaydınızı yaptırmanız, ardından BİLGİ SIS öğrenci sayfanızda “Summer School” bölümüne girerek Yaz Okulu'nda almak istediğiniz dersleri seçmeniz gerekmektedir. (Dilerseniz mali kaydınızı da online olarak SIS öğrenci sayfanızdan gerçekleştirebilirsiniz.) Ders kayıtlarında onay aranmamaktadır ancak gün-saat çakışmalarına özen gösterilmedilir.

Bu tarihler arasında, yapmış olduğunuz kayıtta ders ekleme/bırakma yapabilirsiniz.

  • Yaz Okulu'nda 3 derse kadar yapacağınız kayıt için danışmanınızın ya da ilgili fakülte veya meslek yüksekokulu yönetim kurulunun onayı gerekmemektedir. Ancak, Yaz Okulu’ndan alacağı derslerle mezun olabilecek veya Lisans Yönetmeliği’nin 27. maddesinin 2. fıkrası uyarınca tek ders sınav hakkı kazanabilecek öğrencilerin 3’ten fazla ders alabilmeleri için fakülte, veya meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı gerekmektedir.
  • 24 Haziran-8 Temmuz 2024 tarihleri arasında BİLGİ SIS öğrenci sayfanıza girerek nihai listeden ders ekleme/bırakma yapabilirsiniz. 10 Temmuz 2024 tarihinde Yaz Okulu'nda açılacak nihai ders listesi ilan edilecektir. Sadece 11-12 Temmuz 2024 tarihlerinde kayıt olduğunuz derslerden ücreti iadeli olarak çekilebilirsiniz ya da başka bir ders seçebilirsiniz. Kayıt olmak için bütünleme sınavı sonucunu beklemek şart değildir. Önceden kayıtlı olduğunuz dersin bütünleme sınavından geçtiğiniz dersler için Öğrenci Muhasebesi'ne muhasebe@bilgi.edu.tr adresi üzerinden başvurarak ücret iade talebinizi iletebilirsiniz.   Ücret iadesi koşulları için lütfen tıklayın.

 

Diğer Üniversitelerden BİLGİ Yaz Okulu'na Başvuracak Öğrenciler için

2023-2024 Akademik Yılı Yaz Okulu'nda açılması planlanan derslerin listesi “Dersler” başlığında yer almaktadır.

Diğer üniversitelerden başvuran öğrencilerin mali kayıtlarını tamamlamadan önce, aşağıdaki başvuru formunu doldurarak Öğrenci İşleri'ne başvurması gerekmektedir.

Başvuru Formu için tıklayınız.

Mali kayıtlar, 24 Haziran-8 Temmuz 2024 tarihleri arasında tamamlanmalıdır.

  • Öğrencinin almak istediği dersleri içeren bir dilekçe
  • Transkript (Not dökümü)
  • Öğrenci Belgesi
  • Nüfus Cüzdanı / Pasaport Fotokopisi
  • Öğrencinin kayıtlı olduğu kurumdan BİLGİ Yaz Okulu’nda ders alabileceğini belirten izin yazısı

Yaz Okulu hakkında ayrıntılı bilgi için İletişim Merkezi'ne başvurabilirsiniz.

Tel: 444 0 428