Başvuru ve Kayıt

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğrencileri için

2021-2022 Akademik Yılı’nda Yaz Okulu'nda açılması planlanan derslerin listesine Yaz Okulu web sitesinin “Dersler” başlığından ve BİLGİ SIS öğrenci sayfanız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yaz Okulu'na kayıt yaptırmak için 4-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında öncelikle mali kaydınızı yaptırmanız, ardından BİLGİ SIS öğrenci sayfanızda “Summer School” bölümüne girerek Yaz Okulu'nda almak istediğiniz dersleri seçmeniz gerekmektedir. Dilerseniz mali kaydınızı da online olarak SIS öğrenci sayfanızdan gerçekleştirebilirsiniz.

Bu tarihler arasında, yapmış olduğunuz kayıtta ders ekleme/bırakma yapabilirsiniz.

 • Yaz Okulu'nda 3 derse kadar yapacağınız kayıt için danışmanınızın ya da ilgili fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokulu yönetim kurulunun onayı gerekmemektedir. Ancak, Yaz Okulu’ndan alacağı derslerle mezun olabilecek veya Lisans Yönetmeliği’nin 27. maddesinin 2. fıkrası uyarınca tek ders sınav hakkı kazanabilecek öğrencilerin 3’ten fazla ders alabilmeleri için fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı gerekmektedir.
 • 4-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında BİLGİ SIS öğrenci sayfanıza girerek nihai listeden ders ekleme/bırakma yapabilirsiniz. 20 Temmuz 2022 tarihinde Yaz Okulu'nda açılacak nihai ders listesi ilan edilecektir. Sadece 21-22 Temmuz tarihlerinde kayıt olduğunuz derslerden ücreti iadeli olarak çekilebilirsiniz ya da başka bir ders seçebilirsiniz. Bütünleme sınavından geçtiğiniz dersler için ödediğiniz öğrenim ücretini Öğrenci Muhasebesi'ne muhasebe@bilgi.edu.tr adresi üzerinden başvurarak iade talebinizi iletebilirsiniz. Ücret iadesi koşulları için lütfen tıklayın.  

  Diğer Üniversitelerden BİLGİ Yaz Okulu'na Başvuracak Öğrenciler için

  2021-2022 Akademik Yılı Yaz Okulu'nda açılması planlanan derslerin listesi “Dersler” başlığında yer almaktadır.

  Diğer üniversitelerden başvuran öğrencilerin mali kayıtlarını tamamlamadan önce, aşağıdaki evraklarla birlikte Öğrenci İşleri'ne başvurması gerekmektedir. Evraklarınızı PDF formatında ogrenciisleri@bilgi.edu.tr adresine ileterek de başvurunuzu online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

  Mali kayıtlar, 4-20 Temmuz 2022 tarihleri arasında tamamlanmalıdır.

  • Öğrencinin almak istediği dersleri içeren bir dilekçe
  • Transkript (Not dökümü)
  • Öğrencinin kayıtlı olduğu kurumdan BİLGİ Yaz Okulu’nda ders alabileceğini belirten izin yazısı

  Yaz Okulu hakkında ayrıntılı bilgi için İletişim Merkezi'ne başvurabilirsiniz.
  Tel: 444 0 428