Ücret

İstanbul Bilgi Üniversitesi tezsiz yüksek lisans programı öğrencileri 2018-2019 akademik yılı Lisansüstü Yaz Okulu’ndan ücretsiz yararlanabilecektir.

2018-2019 akademik yılı Yaz Okulu’ndan ders almak isteyen İstanbul Bilgi Üniversitesi tezli yüksek lisans programı öğrencileri için ücret AKTS kredisi başına 540 TL’dir*.

*Ücrete % 8 KDV dahildir.

“Dönem uzatmış ya da burslu olduğu derslerden başarısız olmuş tezsiz program öğrencileri, Mali Usul ve Esaslar-Diğer Hükümler Ek madde 1 (b) ve (d) bendinde belirtilen (Mütevelli Heyet tarafından belirlenmiş) ücretleri ödemekle yükümlüdür.“

Ücret iadesi:

Yaz Okulu'na kayıt yaptırıldıktan sonra Lisansüstü Programlar Enstitüsü tarafından dersin açılmamasına karar verilirse, dersin ücreti öğrenciye iade edilir.

Dersten çekilme:

27 Haziran 2019 - Dersten çekilme için son gün (ücret iadeli)
27 Haziran 2019 tarihine kadar yazılı olarak başvuran öğrencimize, ödediği ücretin tamamı ödeme şekline göre iade edilir.

19 Temmuz 2019 - Dersten çekilme için son gün (ücret iadesiz) 
19 Temmuz 2019 tarihine kadar aldığınız ders(ler)den çekilebilirsiniz. Ancak, 27 Haziran 2019 tarihine kadar dersten çekilmeniz durumunda, çekildiğiniz ders bedelinin tamamı iade edilir; bu tarihten sonra ders(ler)den çekilmeniz durumunda ücret iadesi yapılmaz.

 

İstanbul Bilgi Üniversitesi
Laureate International Universities | Laureate Education