Başvuru ve Kayıt

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğrencileri için

Yaz Okulu web sitesi “Dersler” başlığından ve “Öğrenci Sayfaları”ndan 2018-2019 akademik yılı Yaz Okulu'nda açılması planlanan derslerin listesini görebilirsiniz.

  • Yaz Okulu'na kayıt yaptırmak için 12-19 Haziran 2019 tarihleri arasında mali kaydınızı yaptırdıktan sonra, “Öğrenci Sayfaları”ndan “Summer School” bölümüne girerek Yaz Okulu'nda almak istediğiniz dersleri seçebilirsiniz. Bu tarihler arasında yapmış olduğunuz kayıtta ders ekleme/bırakma yapabilirsiniz.
  • Yaz Okulu'nda 3 derse kadar yapacağınız kayıt için danışman veya Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu tarafından bir onay gerekmemektedir. Ancak, Yaz Okulu’ndan alacağı derslerle mezun olabilecek veya Lisans Yönetmeliği’nin 27. maddesinin 2. fıkrası uyarınca tek ders sınav hakkı kazanabilecek öğrencilere, 3’ten fazla ders alabilmesi için Fakülte/ Yüksekokul/Meslek Yüksekokulu’nun Yönetim Kurulu kararı gerekmektedir.
  • 20 Haziran 2019 tarihinde Yaz Okulu'nda açılacak nihai ders listesi ilan edilecektir. 12-21 Haziran 2019 tarihleri arasında “Öğrenci Sayfaları”na girerek nihai listeden Ders Ekleme/Bırakma yapabilirsiniz. Bıraktığınız ders(ler) için ödediğiniz öğrenim ücretini Öğrenci Muhasebesi'ne başvurarak geri alabilirsiniz. Ücret iadesi koşulları için lütfen tıklayın.

 

Diğer Üniversitelerden Üniversitemiz Yaz Okulu'na Başvuracak Öğrenciler için

2018-2019 akademik yılı Yaz Okulu'nda açılması planlanan derslerin listesi “Dersler” başlığında yer almaktadır.

Diğer üniversitelerden başvuran öğrencilerin mali kayıtlarını tamamlamadan önce, aşağıdaki evraklarla birlikte Öğrenci İşleri'ne başvurması gerekmektedir. Mali kayıtların ise, 12-19 Haziran 2019 tarihleri arasında tamamlanması gerekmektedir.

  • Alınması istenen dersleri içeren bir dilekçe
  • Transkript (Not dökümü)
  • Kayıtlı olunan kurumdan BİLGİ Yaz Okulu’ndan ders alabileceklerini belirten izin yazısı

Yaz Okulu hakkında ayrıntılı bilgi için İletişim Merkezi'ne başvurabilirsiniz.
Tel: 444 0 428

İstanbul Bilgi Üniversitesi
Laureate International Universities | Laureate Education